Подія відбулася 26 квітня в Театрі на Подолі та була організована Ure Club. Були обговорені актуальні питання індустріальної нерухомості України. За останні три роки на території країни було відкрито 124 нових заводи. Тільки за 2017-й рік було запущено 68 заводів. Перша секція форуму була присвячена тенденціям індустріальної нерухомості. Друга секція заходу питанням будівництва інфраструктурних об’єктів.
На заході виступив Ігор Ніконов, президент KAN Development, Ростислав Коробка, віце-президент Торгово-промислової палати України, Бурак Пехліван, голова Асоціації турецьких і українських бізнесменів, Андрій Мельник, представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Було обговорено стан індустріальної нерухомості країни, виділені вигоди створення парків для учасників, керівників підприємств та держави. В ході розмови було з’ясовано, що індустріальне будівництво не може розвиватися без підтримки держави. Необхідно створювати гнучкі умови оподаткування і систему преференцій для таких зон.
«Індустріальні парки – це єдиний спосіб залучити інвестиції і зробити нашу країну індустріальним драконом », – зазначив Ігор Ніконов.
Керівник практики нерухомості DLA Piper, Наталія Кочергіна, розповіла про розвиток промислового та інфраструктурного потенціалу країни, а також фактори, що позитивно впливають на нього. За даними DLA Piper з 2015 року в Україні запущено близько 60 заводів, підключено більше 30 електростанцій на поновлюваних джерелах енергії, в 2017 році введено в експлуатацію елеватори загальною потужністю понад 400 тис. тонн.
Генеральний директор Danfoss Україна, Андрій Берестяни, розкрив особливості ревіталізації індустріальних зон на прикладі європейських Хафен-Сіті в Гамбурзі (Німеччина) і SmartStore в місті Сеннерборг (Данія).
Директор департаменту ринків капіталу компанії CBRE Ukraine, Ярослав Горбушко, показав ринок індустріальної нерухомості, яким бачать його інвестори, проаналізував тенденції відкриття нових підприємств, динаміку іноземних інвестицій та структуру підприємств з іноземним капіталом за галузями. Експерт також виділив фактори, що впливають на зростання інтересу інвесторів до українських проектів.
На другій секції заходу, Олександр Мазурок, керівник БетонЕнерго, представив огляд будівельних матеріалів для різних видів будівництва: від залізобетонних конструкцій для інженерних мереж до виробів для житлового та комерційного будівництва.
Заступник генерального директора по взаємодії з органами влади СП «Нібулон», Володимир Клименко, розповів про масштабні проекти компанії, які включають морський термінал в Миколаєві, 11 річкових терміналів, 25 елеваторів і флот, що налічує 67 одиниць. Була розкрита тема потенціалу відродження суднобудування і судноплавства внутрішніми водними шляхами країни.
Голова правління Української вітроенергетичної асоціації, Андрій Конеченков, розкрив переваги і перспективи розвитку вітроенергетичного сектора України. Вітряна енергія в структурі енергетичних ресурсів Європи займає 2 місце і становить 16,7% від загальної кількості. В Україні частка енергії, що виробляється за рахунок відновлюваних джерел, становить всього 1,4%. При цьому, за 2017 рік кількість виробленої енергії зросла більш, ніж в 4 рази, в порівнянні з показниками 2010 року. За прогнозами експертів, до 2020 року показник збільшиться ще в 7 разів.
Керівник UVT Group, Андрій Антоненко, і заступник міського голови Запоріжжя, Сергій Мішок, представили кейс з будівництва нового терміналу аеропорту. Пасажиропотік запорізького аеропорту з кожним роком збільшується і склав у 2017 році 350 тисяч осіб. Зростає також кількість рейсів і авіакомпаній. Стратегічною метою нового проекту стало створення високотехнологічного і прогресивного аеропорту, що підвищує інвестиційну привабливість регіону.