5 лайфхаків безпрограшного дизайну будівлі від Комфортбуд
Призначення будівлі — задовольняти потреби сучасної людини, а архітектор повинен зробити так, щоб ці будівлі виглядали максимально яскраво, ефектно та гармонійно. Нижче ми хочемо розказати про 5 лайфхаків, завдяки яким ви точно спроектуєте ідеальну будівлю. Приведемо 5 основних фішок сучасної архітектури.
Простота форм та матеріалів. Мінімалізм — це тенденція сьогодення. Прості геометричні лінії та сучасні технологічні рішення приваблюють більше, ніж ліпнина та фронтони.
Автентичність. Проекти архітектури можна змінювати. Так, Kanaal Акселя Вервордта перетрансформували у житлову споруду. Величезні цехи стали затишними помешканнями та комфортними робочими місцями. Однак щоб створити цю простоту, яка притаманна Kanaal, потрібно чимало зусиль.
Природа. Ми живимо у епоху швидкого темпу. Тільки природа здатна заспокоїти та гармонізувати стан сучасної людини. Архітектори прагнуть бути ближче до природи. Зараз дахи «оживають» озелененням, а всередині вирощують різноманітні дерева. Сучасні технологічні будівлі неможливо уявити без каміння, зелені та дерев. Ідея дзен садів також досить поширена. Така атмосфера допомагає досягнути спокою та медитативності.
Повітря та світло. Відкритий простір, натуральне світло, легкість скляних форм – в архітектурному світі це тренди, які ніколи не втратять актуальності. У своїх проектах японська студія SANAA грає на формах. Тут і химерно вигнуті скляні пластини від підлоги до стелі, і серпантинові дахи на тонких опорах. Знаменитий Нью-Йоркський MoMA – “слоєний” торт, що завдяки багатошаровості змінює форму залежно від точки спостереження. В екстер’єрі складної конструкції мінімум образотворчих засобів. Зовнішня оболонка не відволікає від змісту. Будинки такого типу не агресивні до ландшафту. Вони комунікують із ним.
Нове та старе. Нові матеріалі екологічно чисті та потребують мінімальні затрати. Бетон скло, сталь, дерево — це вічне та основне в архітектурному ансамблі. Безпрограшна класика –бетон і сталь. Скло – інструмент, за допомогою якого архітектор керує світлом і нейтралізує вагу будови. Скляні двері, перегородки, великі вікна стирають кордони простору, візуально його розширюючи. Дерево личить заміським будинкам, таким, де вся сім’я збирається на вихідні. Теплий матеріал викликає приємні тактильні й візуальні відчуття.
Таким чином, сучасна архітеркура ґрунтується на простих рішеннях, які роблять життя людей легшим, естетичнішим і комфортнішим. Ми прагнемо бути ближче до природи, перебувати в гармонії з зовнішнім світом, і для цього нам не потрібні якісь екстравагантні рішення. Досить простих форм і природних матеріалів.