Штаб-квартири найвідоміших компаній світу
«Офісний центр – це ковчег, в якому пливе бізнес.
Хороші менеджери розуміють, що досягнуть успіху,
якщо будівля підтримує функціонування їх компанії »
гасло NBBJ
За останні десятиліття будівництво великомасштабних об’єктів розвивається стрімкими темпами. Офісні центри відіграють важливу роль у формуванні інфраструктури кожного міста і, певною мірою, є його обличчям. Але не тільки для міста має значення вигляд офісної будівлі. Проектні рішення відіграють важливу роль в ефективності роботи працівників компанії та формуванні її іміджу.
На сьогоднішній день в Україні не так вже й багато прикладів робочого середовища, яке змогло б надихнути, максимально оптимізувати роботу співробітників та відобразити ідеологію компанії. На щастя, у сучасному світі є безліч аналогів гідних для наслідування.
Серед архітектурних бюро, на чий досвід варто було б рівнятися можна відзначити американську компанію NBBJ.
NBBJ створює першокласне середовище для фірм зі світовим ім’ям, входить в 12 найуспішніших архітектурних бюро і є монополістом у своїй сфері діяльності. Головною відмінністю NBBJ є застосування «обчислювального дизайну» з використанням сучасних технологій для збільшення ефективності роботи компанії та її співробітників.
Знайомтесь з найцікавішими проектами, особливостями та принципами найвідоміших офісів компаній світу:
Samsung
Принцип: Створюючи спільноту
Вже через два роки ми зможемо побачити нову штаб-квартиру Samsung вартістю в 300 млн. $. Там працюватиме близько 2000 людей. Основним завданням при створенні проекту було стимулювання працівників до активного способу життя. Саме тому основна 10-ти поверхова будівля розділена на 3 частини, в яких розташовані зелені зони відпочинку загального використання.
Бізнес-центр – максимально енергоефективний: на даху будуть розташовуватися сонячні батареї, на фасадах застосовані рішення, які значно зменшать попадання сонячного тепла в приміщення, що знизить витрати на кондиціювання.
Amazon
Принцип: Працюй масштабно, живи локально
Новий офіс Amazon з’явиться в центрі Сіетла вже в 2017 році. Це ще один гідний приклад високотехнологічного підходу NBBJ до об’єкту проектування. Проект являє собою 3 сферичних куполи висотою близько 30 метрів і три офісні 38-поверхові башти.
Триповерхова будівля-теплиця «Biodome», покрита скляними куполами, міститиме дерева і чагарники з усіх кінців планети. А завдяки скляним фасадам веж та куполів працівники зможуть споглядати природу не тільки прогулюючись, але й під час роботи. Згідно з біофільною гіпотезою такий підхід повинен в рази знизити стрес у працівників та значно підвищити продуктивність роботи.
Bill & Melinda Gates Foundation
Принцип: Місцеве походження, глобальна місія
Bill & Melinda Gates Foundation – найбільший благодійний фонд у світі.
Основним завданням проекту було продемонструвати місію фонду за допомогою архітектурних рішень. Дана ідея читається всюди: від планувань до освітлення всієї ділянки. Проект будівлі підкреслює гостинність та відкритість організації.
Більше 20% відсотків будівлі було побудовано з перероблених матеріалів. 4,5 млн. літрів дощової води фільтруються у підземних сховищах та використовуються повторно для життєзабезпечення комплексу. Безліч сонячних батарей, застосування енергоефективних фасадів – все це створює комплекс, який є втіленням турботи до навколишнього середовища. Це неповторний майданчик для обміну ідеями. Він уособлює надію і натхнення для зустрічей експертів у багатьох сферах з різних країн.
Tencent
Принцип: Разом, попри стрімке зростання
Tencent – третя за величиною компанія, яка вважається найбільш інноваційною в Китаї. До 2016 року буде реалізовано проект її штаб-квартири в Шеньчжені.
Архітектура вежі висотою 250 метрів відображає зростання міжнародного впливу компанії, її дружню атмосферу і взаємозв’язок з інноваціями. Сполучення офісів у вигляді оранжерей між двома висотними будівлями сприятимуть перетинанню потоків співробітників, тим самим, поліпшуючи корпоративні зв’язки.
Марія Возвишаєва
Керівник з розвитку бізнесу, архітектор