Сертифікат ІSO – перепустка у світ міжнародного бізнесу

   Напевно, ви не раз чули від представників тих чи інших компаній пишні заяви про те, що вони є власниками сертифікатів ISO. Однак, часто не всі клієнти володіють достатньою інформацією про систему менеджменту якості для того щоб повною мірою оцінити переваги та рівень фірми, яка володіє сертифікатами ISO. Саме про сертифікати ISO та про компанії, що їх мають, ми хочемо розповісти вам у нашій статті.

   International Organization for Standardization (ISO) – це міжнародна організація, що розробляє стандарти, дотримання яких гарантує якість надання послуг або виробництва продуктів за умов максимально ефективного використання ресурсів та мінімального впливу на навколишнє середовище. Стандарти ISO розроблені для різних сфер діяльності та прийняті у всьому світі. Національна версія цих стандартів в Україні носить назву ДСТУ ISO. І якщо українська компанія прагне постачати свою продукцію чи послуги за кордон та викликати довіру іноземних клієнтів, — сертифікація за системою ISO їй вкрай необхідна.

   Чому наявність стандартів ISO – безперечний плюс для замовника?

В першу чергу, наявність в компанії діючого сертифікату ISO є гарантією якості та безпеки використання продукту для майбутнього клієнта. Адже ці загальновстановлені стандарти визначають виробничі характеристики та норми, жорстко регламентують всі процеси сертифікованого підприємства. Саме завдяки такій стандартизації  будь-який замовник може бути впевнений у високий якості продукції, дотримання технологічних процесів та професіоналізмі компанії, а наявність екологічних сертифікатів ISO гарантує йому екологічність різноманітних товарів чи послуг та процесу їх виробництва.

   По-друге, що теж дуже важливо, у розробці стандартів окрім виробників продукції та постачальників послуг участь беруть і споживачі з різних країн. Це дозволяє сертифікованим компаніям, повною мірою враховувати практично будь-які вимоги і побажання клієнтів та відповідати їм.

    Окрім цього, щороку організація, яка отримала сертифікат ISO, повинна його підтверджувати і проходити повторну перевірку аудиторами міжнародної компанії зі стандартизації.

report

Що означають цифри у назві стандарту ISO?

   Кожен стандарт ISO у своїй назві має особливе позначення, яке визначає функції того чи іншого стандарту. Цифри в лівій частині позначають сферу діяльності, а цифри праворуч  вказують на рік затвердження стандарту. Найбільш популярні сьогодні стандарти, за якими сертифікуються українські підприємства — це ISO 9001 та ISO 14001.

ISO 9001:2008 – «Система менеджменту якості» – один з найпопулярніших стандартів у всьому світі, розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації та прийнятий в більш ніж 170 країнах. ISO 9001 – це система управління якістю, сертифікація за якою гарантує, що компанія виробляє продукцію або надає послуги високого міжнародного рівня якості, безперервно вдосконалюючись та розвиваючись. В компанії, що працює за нормами ISO 9001, суворо контролюються усі процеси на будь-якому етапі виробництва чи надання послуги, зводячи  нанівець ризик отримання неякісних послуг чи товарів. В Україні аналогом даного стандарту є ДСТУ ISO 9001:2009.

ISO 14001:2004. – «Система екологічного менеджменту». Основна мета цього стандарту – допомога компаніям у вдосконаленні екологічних показників їх роботи. Його впроваджують для зменшення шкідливого впливу діяльності фірми на навколишнє середовище, і водночас — для максимального збереження її фінансових ресурсів.

Впровадження ISO 14001:2004 говорить про прагнення організації мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, а також дозволяє продемонструвати екологічні зобов’язання взяті на себе компанією перед партнерами та клієнтами. Сертифікат ISO 14001 свідчить про інноваційний та передовий підхід у роботі фірми та про те, що її команда поважає свою справу та екологію.

Даний стандарт сумісний з ISO 9001:2008, OHSAS 18001:2007 та іншими стандартами системи менеджменту. Українська національна версія називається ДСТУ ISO 14001:2006 – «Система управління навколишнім середовищем».

Нині вже сотні українських (а у Європі — сотні тисяч) компаній впровадили на своїх підприємствах систему менеджменту якості на базі ISO. Їх кількість щороку збільшується в геометричній прогресії. Організація, де впроваджена і функціонує дана система стандартизації, по замовчуванню надає послуги значно вищого рівня ніж інші; крім того, вона більш стійка та швидше адаптується до несприятливих змін, що безумовно краще та безпечніше для клієнта.

– В такій галузі як будівництво дуже важливим є питання контролю, гарантії якості та безпеки виконання робіт, товарів та послуг. Тому наше підприємство приділяє велику увагу сертифікації нашої роботи, – додає Андрій Вишневський, директор інституту проектування «Комфортбуд». – І цього року ми  пройшли міжнародний аудит і отримали оновлені сертифікати з  управління якістю та екологічного менеджменту ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004.

На завершення цієї статті хочеться пригадати вислів відомого американського вченого, статистика та консультанта з Теорії управління якістю – Вільяма Едвардса Демінга: «Тільки бездоганна якість і досконале управління можуть принести необхідні плоди».

Отже, ми бажаємо Вам не боятися вдосконалюватися та досягати нових вершин!