Інтер’єр з присмаком антикваріату
Слід знати, що придбавши антикваріат можна вбити двох зайців:
створити аристократичний інтер’єр і одночасно вигідно вкласти гроші.
Напевно, вам не раз доводилося бувати в будинку людини, яка колекціонує старовинні речі, вік яких нараховує декілька століть. Яке ж враження склалося у вас про інтер’єр такого житла? Напевно, ви відчували нотки гармонії, величності та особливої атмосфери, – і це не дивно. Речі, що дісталися нам з минулого, є маленьким островом історії в океані сучасного життя.
Антикваріат володіє енергетикою мудрості, справляє враження величі і аристократичності. Практично кожна старовинна річ, за винятком тих, які були створені ближче до середини минулого століття, є зроблена вручну. Майстер вкладав свою душу в створювані ним предмети, їх колекції були зовсім не численними, що в свою чергу, надає особливої цінності витворам.
У французьких антикварів є чудовий жарт: «Якби я забув цей комод на складі років на десять – я був би зараз найбагатшою людиною». Ціни на ринку зростають з неймовірною швидкістю і все більше людей починають розуміти цінність старовини, займатися колекціонуванням, а також – використовувати ці речі в своїх інтер’єрах.
Неодноразово дизайнерами було відзначено, що ідеально відполіровані та гладенькі меблі – нудні, та навпаки: старі речі зі слідами використання протягом тривалого терміну немов наділені душею. Тому багато із них вибирають саме такі, одухотворені меблі в якості домінанти інтер’єру для своїх проектів.
В інтер’єрі надзвичайно важливо зуміти правильно поєднати вінтажні та антикварні елементи. Для того щоб в одному приміщенні гармонійно співіснували предмети не тільки різної стилістики, але й різних епох необхідна тонка організація художнього смаку та чималий досвід. Французький архітектор і дизайнер Жан-Луї Деніо любить говорити своїм клієнтам наступне: «Диван 1960-70-х років зробить інтер’єр більш виразним і індивідуальним, ніж меблі сучасного дизайну. Якщо ваш інтер’єр складається тільки з нових деталей серійного виробництва, то в ньому ніколи не буде глибини».
Перше та найважливіше, про що необхідно пам’ятати при роботі з антикваріатом – це гра контрастів. І чим контрасти яскравіші, тим вигідніше виглядає старовинний предмет. Старі потріскані поверхні дерева слід розміщувати в безпосередній близькості з найчистішим новим дзеркалом, хромованими елементами, оксамитом або натуральним льоном. Знайдіть для антикварного предмета найпочесніше місце – в центрі приміщення або щоб його було видно із входу.
Для того щоб досягти цілісності інтер’єрного образу, не слід нехтувати такими важливими деталями як текстиль, загальний колорит підлоги, люстри, дверні ручки. Інтер’єр з антикваріатом повинен бути гармонійним, тому всі його складові повинні доповнювати один одного.
А так використовують антикваріат відомі дизайнери в своїх проектах:
Проект будинку дизайнерів Бен и Марі Олссон Нюландер, Швеція
Замок в Умбрії, декоратор Мартін Лоренс-Буллард
Квартира, Федеріка Боттолі, Італія
При оформленні будь-якого інтер’єру антикваріатом завжди варто пам’ятати, що даний предмет старовини – це вже цінність. Подавати його потрібно відповідно, велично віддаючи йому кращі й найвизначніші місця, які є в інтер’єрі.
Марія Возвишаєва
Керівник з розвитку бізнесу, архітектор