День з життя архітектора
Роль архітектора в компанії багатогранна та надзвичайно динамічна, вона передбачає поєднання математичного та творчого способу мислення. Сьогодні ми заглянемо за лаштунки повсякденного життя нашої компанії та дізнаємось як проходить робочий день нашого архітектора – Олександра Гаращенко. Олександр дуже цікава людина, любить свою роботу та із задоволенням розповість нам про свій день.
Ну що ж, поїхали! Розповідає Олександр:
“Я прокидаюся о 6.30 ранку, випиваю дві склянки води та прямую в тренажерний зал.
Свій день я люблю починати зі спорту – це надає мені бадьорості і налаштовує на активну роботу. Після занять в залі я випиваю фреш і прямую на роботу на 9-ту годину.”
Прийшовши в офіс, я заварюю собі каву або беру її в кав’ярні. На початку робочого дня у мене є можливість подумати та насолодитися тишею, або ж, навпаки, обмінятися з колегами цікавими новинами. Потім я розбираю пошту, відповідаю на листи, ще раз переглядаю список справ на день і тиждень та приступаю до активної роботи.
Кожен проект вимагає особливої уваги та обговорення. Тому, неодмінна складова кожного дня в нашій компанії – спілкування з колегами, які хочуть обговорити деталі та плани на поточний день. Такі обговорення дуже ефективні: мене надихає спілкування з людьми, з якими працюю.
Наш офіс завжди наповнений рухом та продуктивним спілкуванням, в процесі якого відбувається взаємний обмін знаннями, енергією та креативними ідеями. Хто приймає такий спосіб життя та здатний одержувати від нього задоволення – той стає справжнім майстром своєї справи.
Після обговорення всіх нюансів я розпочинаю працювати над проектом та готуюся до зустрічі із замовником. Підбір матеріалів для майбутнього проекту — одна з моїх найулюбленіших частин цього процесу. При роботі над кожним проектом я намагаюся керуватися принципом: «Думай інакше». Мені подобається знаходити нові нестандартні рішення та дивитися під новим кутом на звичні речі. Тому, жоден мій робочий день не обходиться без пошуку натхнення.
Натхнення я отримую і від регулярного відвідування виставок, вивчення українського та закордонного досвіду, читання професійної літератури. Мені подобається брати участь в конкурсах для архітекторів та дизайнерів — це допомагає розвиватися та йти в ногу з часом, а іноді й випереджати його.
Я вважаю що успіх, на сьогоднішній день, неможливий без продуктивної праці, безперервного самовдосконалення та, звичайно ж, удачі.
Ближче до обіду саме час влаштувати спільний творчий «brainstorming» і обговорити з командою дизайнерів нагальні питання, перевірити креслення, колажі та ескізи. На нараді я викладаю й аргументую свою точку зору стосовно того чи іншого проекту. Ми з колегами —єдина команда, тому в процесі обговорення завжди намагаємось найти спільне рішення. Я вважаю, що метод мозкового штурму надзвичайно ефективний, оскільки в мене є можливість врахувати кілька поглядів і прийняти найоптимальніший.
Відразу після наради я прямую в конференц-зал на зустріч із замовником. Мені відразу згадується старий англійський жарт: «Проект був би чудовий, якби не замовник!»
Але це всього лише жарт. Справжній професіонал орієнтований на свого замовника, поважає його смак, та лише направляє клієнта в правильному напрямку.
Найчастіше, клієнти, які приходять до нас, вже знають, що хочуть, а ми, в свою чергу, з урахуванням нашого досвіду і знань, допомагаємо втілити їхні мрії в реальність. У випадку, коли ми ніяк не можемо досягти визначеності – моя задача як професіонала полягає у тому, щоб допомогти замовнику визначитися зі своїми побажаннями або досягти компромісу.
Що стосується моєї роботи, тут я прихильник лаконічного стилю, мені не подобається перевантажувати простір зайвими елементами. До речі, а ви знали, що в Сполучених Штатах архітектор – третя за важливістю професія після лікаря і юриста? =)
Я завжди намагаюся робити перерву на обід та харчуватися правильно, але сьогодні час обіду дещо затягнувся. Вже пора їхати на об’єкт, тому перехоплю щось по дорозі.
На об’єкт приїжджаю з метою здійснення авторського нагляду – це дуже делікатний момент. Тут я намагаюся не пропустити жодної деталі та особисто проконтролювати якість робіт, що виконуються, прослідкувати щоб все відповідало початковому задуму. Звичайно, без недоліків тут не обходиться; іноді це забирає в мене багато сил і часу. Але, давши завдання виконробу, я можу з чистою совістю їхати назад в офіс, де й продовжу свою роботу.
В офіс приїжджаю вже під вечір і в мене з’являється можливість попрацювати в спокійній атмосфері, без метушні. Багато хто вже розійшовся, залишилися лише проектанти й архітектори. Зазвичай, мій робочий день закінчується пізніше за всіх – близько 21:00. Можу сказати, що робота увечері мені до душі – це час підведення підсумків.
Що ж, ось такий типовий день нашого архітектора, сподіваємось, вам було цікаво. Завітайте до нас і ви самі побачите на власні очі, як працюють наші фахівці в будь-якій сфері!