Особливості української сучасної архітектури очима Комфортбуд

Нас вражають природні чудеса, яких так багато в Україні! Але і створених людьми чудес в нашій країні не менше. Перерахуємо ті, що нас вразили у самісіньке серце.

Центр Шептицького

22050041_1632165186815277_729518165673942090_n59d37cf2a8714

Ще одне архітектурне диво. Центр імені Митрополита Андрія Шептицького у Львові – це сучасний простір для інтелектуалів різного віку та вподобань. Тут грамотно об’єднані бібліотека світового рівня і навчальний центр. На першому поверсі знаходиться простір громадського креативу.

Задум архітекторів, гнучкість і відкритість, вдалося реалізувати повністю.

Патріарший Собор

Патріарший-собор-УГКЦ

Головний храм Української греко-католицької церкви, що розташований у Києві, є зразком сучасної архітектурної думки. Величезний (площа – 1,72 га), дуже світлий і просторий храм вражає своєю красою і одночасно скромністю. Тут немає традиційних ліпнини та позолоти, помпезних колон і дорогих ікон. Простота ліній, світлі кольори і гра світла повністю передають задум авторів: церква для народу.

НСК “Олімпійський”

img_9064_sm33333_650x410

Головна спортивна арена України, а також один з найбільших стадіонів в Європі, НСК “Олімпійський” вражає своїм архітектурним задумом. До Євро-2012 стадіон був оновлений і отримав категорію “еліт”. Будівельні роботи проводились з використанням екологічних технологій і кращих фахівців.

Важливою подією стане Ліга Чемпіонів УЄФА в 2018 році, що відбудеться на стадіоні.

Ave Plaza у місті Харкові

Foto_Ave_Panorama_Tag_Quelle_Delta

Ave Plaza, як і інші стильні і грандіозні новобудови, привносить частинку «завтра» в українське «сьогодні».

Сміливі рішення дизайнерів і архітекторів дали про себе знати. Але будівля стоїть посеред історичного центру. Навколо старовинні будівлі в стилях бароко та ренесансу. То ж, футуристична Ave Plaza не імпонувала до навколишнього архітектурного стилю.

Але архітектори зробили все, щоб згладити цей недолік. Частина будівлі імітує старовинну кам’яну кладку. Ця імітація більш-менш плавно переходить в стародавні кам’яні будинки, що стоять поруч.

“Доміно” у місті Києві

facad5

Громадський центр «Доміно» – приклад оригінальної архітектури. Це не скляна висотка і не сіра бетонна коробка. Частини стін конструкції ніби спираються одна на іншу. Зовні будівля дуже нагадує доміно. Здається, що стіни ось-ось заваляться одна за одною. Але це тільки ілюзія.

Каскад Плаза у Дніпрі

6075-728x546

CASCADE PLAZA – багатофункціональний проект дніпропетровського архітектора Олександра Дольника. Будівля розташована в самому серці Дніпра на Катеринославському бульварі. Комплекс поєднує в собі інноваційні технології будівництва та продуманість кожної деталі. Головна особливість комплексу полягає в чіткому позиціонуванні, направленому на клієнтів, які цінують власний комфорт і соціальний статус. Зручне розташування, гарні сучасні інтер’єри, унікальне поєднання можливостей для вирішення ділових проблем і дозвілля у вільний час, зробили CASCADE PLAZA зручним місцем для бізнесу, шопінгу та відпочинку.

Що не так з сучасною українською архітектурою

На думку іноземних гостей, зокрема, мексиканця Фернандо Ромеро, Україні не вистачає сучасних будівель. Багато хто бажає бачити сучасні творчі будівлі: музеї, театри і т.д. Крім цього не може зрозуміти, де стара будівля, а де нова.

Наша територія багата на пам’ятки вітчизняних часів, таких як, готель «Салют», бібліотека ім. Вернадського, що знаходяться в місті Києві, будівля корпусу КНУ в Голосіївському районі та інші. Стан цих будівель можна назвати хоч і вітчизняним, але покинутим.

Чого ж не вистачає нашим архітекторам? Бути візіонерами, тими, хто мислить категоріями майбутнього, а не минулого. Тими, хто моделює це майбутнє і є відповіддю на питання “навіщо?” І так, треба мати ресурс. Не тільки інтелектуальний, а й часовий і фінансовий. Але найбільші обмеження полягають в існуючій парадигмі та способі мислення. Сучасні найкращі архітектурні споруди не створюються волею однієї людини, це результат співпраці фахівців з багатьох сфер і спільне розуміння картинки майбутнього.

І ми віримо, що це станеться, нова думка і сучасна архітектура в нашому місті і в країні буде. Для цього потрібно усвідомити, що це важливо, що архітектура – це мова, якою ми говоримо зі світом і нам є, що сказати.