Основні напрями для вдосконалення будівельної галузі
Компанія «VIATechnik», фахівці якої працюють у царині віртуальної реальності та BIM-сервісів, широко популяризує модель покращення будівельної галузі, зокрема, її вплив на навколишнє середовище. Так, приміром, нещодавно «Global Construction Perspectives» та «Oxford Economics» оприлюднили цікаві факти про те, що майже за десять років будівельна галузь буде одним з найбільш популярних у світі методів збільшення капіталу, зокрема, її доходи становитимуть 15,5 трлн дол. Однак попри такі колосальні дані зростає ризик погіршення стану навколишнього середовища. Втім, завдяки діяльності саме таких компаній як «VIATechnik», є можливість збереження природних ресурсів для їх використання майбутніми поколіннями.
Лише у двадцятьох найбільших містах світу потрібно збудувати близько 26 млн житлових будинків до 2025 р. Звичайно, для навколишнього середовища це матиме фатальні наслідки. Уже сьогодні в США будівельна галузь відповідальна за 23% забрудненого повітря, 40% — води, та спричинила близько 50% від загальних відходів на сміттєзвалищах. А ще, згідно із заявами американської ради із зеленого будівництва, дана галузь використовує близько 40% світового споживання електроенергії щорічно.
Тому потрібно врахувати важливість збереження навколишнього середовища для майбутніх поколінь та досягти так званого балансу між попитом і важливістю будівельної галузі та збереження природних ресурсів.
Так, уже сьогодні існують варіанти для зменшення негативних чинників, які завдає будівельна галузь, зокрема:
- Використання BIM-технологій. Перш за все, вони сприяють зменшенню екологічної проблеми в усіх будівельних проектах. Зокрема, BIM зумовлює те, що кожен учасник проекту може бути проінформований щодо періоду виконання певної деталі, терміну будівництва в загальному, послідовності та взаємозалежності з рештою чинників. Звичайно, такі моменти допомагають побачити та вчасно усунути недоліки, що зумовлює скорочення відходів та збереження часу на реалізацію певних виправлень.
- Застосування якісних будівельних матеріалів. Кожного року американські сміттєзвалища поповнюються 160 млн тонн непромислових відходів із будівельної галузі. Найчастіше така значна частина надходить через процес знесення, яке здійснюють ще до початку нового будівництва об’єкта. Звичайно, існує можливість перероблення цих матеріалів, що сприятиме економії витрат та зменшенню викиду парникових газів, які утворюються при виробництві будівельних матеріалів.
- Будівництво поза межами виробничої ділянки. Підрядники, які прагнуть зберегти навколишнє середовище запроваджують вже сьогодні альтернативні підходи для виготовлення так званих «позаміських» секцій. Процес складання будівельних конструкцій часто займає більше часу, ніж сам процес виготовлення, тому час необхідний для завершення проекту значно зменшується.