Чи краса варта ризику: найвищий у світі дерев’яний хмарочос у Токіо

Дерев’яна архітектура — традиційна для Японії. Деревина найкраще підходила до клімату цієї країни, а малі дерев’яні будинки було зручно демонтовувати та споруджувати на іншому місці.

Після Другої світової війни Японія суворо заборонила використання деревини у будівництві. Все тому, що деревина — пожежонебезпечна, а територія Японії — густонаселена та схильна до землетрусів.

Матеріали із деревини удосконалюється, будівлі забезпечуються пожежозахисними заходами, тому Японія частково зняла заборону. Однак, на сьогодні дерев’яні будівлі не перевищують семи поверхів.

Проте, деревина, на відміну від бетону, має здатність поглинати вібрації ґрунту, тож у якісній пожежобезпечній обробці споруди з дерева є безпечними. Окрім того, деревина — екологічний матеріал, а світ прагне якомога масштабніше перейти на «зелене» будівництво.

Японське архітектурне бюро Nikken Sekkei першими ризикнуло та спроектувало найвищий дерев’яний хмарочос не тільки у Японії, а й у світі. Будівництво виконуватиме компанія Sumitomo Forestry. Поки що хмарочос має тільки робочу назву — W350.

Відомо, що хмарочос буде споруджений у престижному районі Токіо — Маруноучі. Це буде 70-поверхова споруда висотою 350 метрів та площею 450 тис. кв.м. Дата відкриття не випадкова — у 2041 році, коли компанія Sumitomo Forestry святкуватиме своє 350-річчя. Перед повноцінним будівництвом з’явиться його міні-версія висотою 70 метрів на чотирнадцять поверхів.

На будівництво W350 буде використано понад 185000 кубічних метрів деревини. Приміром, із цього матеріалу можна було б збудувати 8000 семиповерхових дерев’яних будинків. Вартість будівництва становитиме майже $ 6 млрд.

У хмарочосі, окрім квартир, передбачаються ще й резиденції, магазини, офісні та готельні приміщення. Серед оригінальних дизайнерських рішень – сад на даху та балконах, декоративні водоспади та вогнетривкі дерева на фасадах.

Для безпечності будівлі використовуватимуть відповідні сорти деревини, які здатні протягом трьох годин витримати відкритий вогонь, а також для стійкості від землетрусів та сильних поривів вітру конструкцію обладнають сталлю. Загалом, деревину та сталь використають у такому співвідношенні: 90% деревини та 10% сталі (9:1).

На цей час найвищою дерев’яною будівлею є 53-метровий студентський гуртожиток у Канаді, а незабаром відкриють 84-метровий хмарочос у Австрії.