29 липня Fentress Architects, міжнародна архітектурна та дизайнерська компанія, оголосила переможців конкурсу «Fentress Global Challenge 2019» серед молодих талантів, який проходить вже сьомий рік поспіль. Цього року умовою конкурсу була спроба передбачити, яким же буде аеропорт майбутнього у 2075 р. Кількість зареєстрованих заявок вражає (500!) та й участь взяло понад 50 кандидатів із різних країн світу. Учасники, озброївшись скрупульозним дослідженням архітектурних напрямів будівництва таких споруд як аеропорти, вдосконалювали навички на кожному етапі, зокрема, пов’язаних з сучасними технологіями, безпекою, урбанізацією, мобільністю, глобалізацією, доцільністю проекту і, звичайно, досвідом персоналу та самих пасажирів.
Конкурс передбачав три призові місця; грошова винагорода першого становить 10 тис. дол., другого — 3 тис. дол., третього — 2 тис. дол. Окрім цього, передбачено дві нагороди в номінації «Люди за вибір», лауреати якої отримають по 1 тис. дол. відповідно.
Цьогоріч конкурсанти представили проекти, які відобразили чітке та концептуальне мислення, майстерний та фаховий підхід до завдання, креативність та сміливий дизайн. Не менш екстравагантним був склад журі. Зокрема, Кертіс Фентрес (головний керівник проектування у архітекторів Fentress), Крістін Негроні (фахівець з повітряної безпеки, журналіст та автор книг «The Crash Detectives»), Кен Гідлоу (технічний радник FAA в космічному центрі NASA), Халед Наджа (виконавчий віце-президент з розвитку та планування аеропортів) та ін.
Перше місце посів проект Даору Ванга (США) під назвою «Аеропорт Нескінченності». Автор проекту детально вивчав інтенсивний рух літальних апаратів і представив концепцію аеропорту таким, який ніби рухається. Дизайн аеропорту, зокрема його внутрішньої частини також розроблений юним архітектором детально і, головне, гармонійно поєднаний із існуючою міською інфраструктурою. Для аеропорту проектант обрав форму кругову та нескінченності.
Саманта Пірсс (США) посіла друге місце, підготувавши проект «Newark Airport Biophilic Headhouse and Community Nexus». Добре простудіювавши концепцію економічного аналітика Джона Касарда стосовно аеротрополісу (тип міської місцевості, де аеропорт знаходиться в центрі мегаполісу), проектантка запропонувала його відтворення. Саманта прагнула донести думку про те, що аеропорти майбутнього — це не лише місце, де часто побутує страх, а й можливість для максимального залучення до роботи місцевих жителів у різні сфери діяльності.
Проект «LondonHeathrow2075» приніс Крістоферу Джонсу (Великобританія) третє місце. Він вважає, що вже сьогодні створюють аеропорти, які б відповідали функціонуванню розумних міст. Зокрема, Крістофер запропонував проїзд, який би повинен бути розташований нижче терміналу аеропорту, що дозволить оптимізувати рух літаків та відповідно час очікування, а також забезпечить безпеку та комфорт для пасажирів.
Як бачимо, головним завданням компанії «Fentress Architects» є створення таких архітектурних проектів, які б сприяли покращенню життя людей. Для цього компанія залучає нових архітекторів, дизайнерів, які мають нове бачення на вдосконалення стратегічних об’єктів для наступних поколінь.