Архітектурна концепція як відправна точка успішних житлових проектів Інституту проектування Комфортбуд
Інститут проектування «Комфортбуд» за 11 років роботи може похвалитися величезною кількістю проектів різного типу та складності. Останні роки спостерігається активність саме в житловому секторі. Наш досвід та напрацювання дають можливість сформулювати та проаналізувати певні параметри успішності житлового проекту. Зокрема, архітектурну концепцію ми вважаємо відправною точкою проекту в цілому.
Витрати, які несе девелопер на архітектурну складову новобудови, невеликі — близько 10% від собівартості проекту. Що по суті недорого як для етапу, від якого залежить успіх всього проекту.
Зростаюча конкуренція на ринку стимулює забудовників приділяти увагу розробці зручних та продуманих містобудівних рішень. Нами були виявлені основні фактори успішного проекту в Україні на стадії формування містобудівної концепції:
- оптимальна щільність розселення – 600-800 ос./га;
- висотність до 14 поверхів;
- щільність забудови — 30-40%;
- наявність розвиненої інфраструктури;
- якісний благоустрій території.
Окрім вищенаведених факторів кінцевому споживачу цікаво проживати в комплексі, який виділяється серед інших, де використані оригінальні прийоми у вирішені благоустрою житлових комплексів, які виділять їх поміж конкурентів.
Значною мірою, вплив на споживача залежить від контуру і об’єму житлового будинку, який створюється на стадії об’ємно-просторового вирішення. Комплексне оформлення його зовнішньої поверхні є однією з ключових, хоча і не головних задач архітектора, оскільки зовнішні форми є, в першу чергу, продовженням і функціональним доповненням внутрішньої структури будівлі. Все це також має вплив на критерій оцінки споживачем.
На сприйняття форми об’єкта впливає також якість будівельних матеріалів, кольорова гама оздоблення, конструктивні особливості, використання сучасних технологій, які формують технологічний критерій оцінки.
Постійне ускладнення потреб, зміна традицій і розвиток технологій призвели до появи різних типів та класів житлових будинків. Житло класу «соціальне», «комфорт», «бізнес» «преміум». Квартири типу «міні», «смарт», тощо. Життя людини побудоване на циклах, що повторюються: сну та бадьорості, приготування та прийому їжі, активності та спокою, зустрічей та усамітнень. Все це неминуче знаходить своє втілення в тій організації простору, який створює архітектор. Їх окремі форми виявляють незвичну варіантність, їх постійна зміна свідчить про сталий розвиток архітектурних ідей.
Важливо бути не лише художниками, творцями. Важливо, пропонувати партнеру-девелоперу роботу команди архітекторів, маркетологів, аналітиків й фінансистів, які враховують комплекс архітектурної складової з ефективністю проекту і його додатковою вартістю.
Інститут проектування Комфортбуд розпочав свою діяльність у 2003 році, як проектний підрозділ будівельної фірми. З 2006 року працює як самостійна проектна компанія. За роки успішної роботи компанія виросла до масштабів проектної організації всеукраїнського масштабу зі штатом, що налічує близько 80 досвідчених фахівців, з активом із понад 500 запроектованих будівель різноманітного призначення і складності. Компанія надає послуги з різних напрямів:комплексне проектування, інженерні мережі, ген підряд на будівництво, 3D та ін.
Київ (044) 233-62-05, 04119, м. Київ, вул. Мельникова 83Д
Львів (032) 235-08-70, 79019, м. Львів, вул. Лемківська 15