Нові реалії економіки – нові виклики та можливості для забудовників
власник і директор
Інституту проектування Комфортбуд
Вже 11 років досвіду, понад 3 700 000 квадратних метрів запроектованих площ та участь у більше 20-ти міжнародних конкурсах дають Інституту проектування Комфортбуд досвід, який дозволяє прогнозувати майбутні тенденції у сфері проектно-будівельних послуг. Працюючи безпосередньо з клієнтами, ми маємо змогу відстежувати їхні смаки, потреби, побажання, і, як наслідок, розуміти актуальні потреби інвестиційного девелоперського ринку та передбачати, як вони будуть змінюватися у найближчому майбутньому.
Наші спостереження привели до цікавих висновків, якими компанія Комфортбуд готова ділитися з партнерами, аби пропонувати їм інноваційні та стратегічно вдалі рішення. Так, галузь житлового будівництва з 2016 року, мала тенденцію до створення комфортного житлового простору. Про це свідчить і збільшення частки дво- та трикімнатних квартир в порівнянні з однокімнатними, і створення додаткових функціональних площ – таких як пентхауси, тераси, патіо, холи.
Тішить те, що забудовники все частіше намагаються запропонувати житло формату «все включено», продумуючи кількість та якість комерційних площ, розвиваючи інфраструктуру та прибудинкові території, приділяючи більше уваги якості будівництва, естетиці фасадів.
Концепції смарт-квартир теж присутні на ринку, але вони чітко сегментуються та виокремлюються в зовсім інші комплекси зі своїми вимогами, потребами та споживачем.
Цього року стає розуміло, що на ринку житла продаються не просто квадратні метри, а естетично привабливе функціональне житло, яке вирішує завдання та задовольняє потреби покупця. Нові тренди вимагають нових підходів, інноваційних технологій, цікавих архітектурних рішень. Можна сміливо констатувати той факт, що житлові комплекси стають повноцінною довершеною частиною сучасного урбанізованого простору. Більшість девелоперів з розумінням ставиться до вимог ринку, нарешті прислухаючись до думки архітекторів. Свідченням цього є зростаюча кількість архітектурних конкурсів, у яких проектні компанії мають можливість в рівних умовах проявити себе, отримавши контракт із забудовником-організатором або, як мінімум, завоювавши нагороди та відзнаки.
Галузь промислового та аграрного будівництва має власну специфіку. Очевидно, економічний ріст позитивно впливає на ці ринки і ми спостерігаємо активний розвиток даних галузей. Інститут проектування Комфортбуд все частіше отримує запити на створення виробничих та складських приміщень, і ми можемо впевнено сказати, що в цих проектах головну роль відіграє функціональність. Досвід проектування та будівництва фабрик «Бадер Україна» у Львівській області та складів безтарного зберігання цукру силосного типу в Радехові і Старокостянтинові показує – найважливішою для споруд такого типу лишається практичність, сучасні надійні конструкторські рішення, оптимізація робочих процесів, тривалий термін експлуатації. І, незважаючи на складність подібних проектів, ми однозначно оцінюємо результати співпраці позитивно – оскільки нам вдається запроваджувати європейський досвід для потреб українського бізнесу. Ми пишаємось тим, що наші замовники високо оцінили наші проекти.
Нам хочеться вірити в краще. Ми твердо переконані, що ні нестабільна економічна ситуація в країні, ні різноманітні обмеження, ні складні дозвільні процедури, ні корупція не змусять український бізнес відкладати прогресивні проекти у довгу шухляду.
Впевнені, що лише конструктивний діалог здатен змінити архітектурне обличчя міст і сіл України та створити для їх мешканців простір нових можливостей, комфортних рішень та креативних ідей.