Новий образ освіти
Сьогодні прогресивні вищі навчальні заклади приносять користь суспільству не лише даючи знання і готуючи фахівців з різних галузей, але й трансформують архітектурний простір на користь естетики, комфорту та енергоефективності.
Ngoolark Student Services Building, Australia
Northwestern University Ryan Center
Місцезнаходження: Evanston, IL, USA.
Загальна площа: 14120.0 м.кв.
Northwestern University Ryan Center – нова будівля, створена для занять музикою і розташована на південь від Northwestern University Pick-Staiger Concert Hall та Regenstein Hall of Music. Архітектори бюро Goettsch Partners наділили свій проект безліччю суперсучасних функцій, включаючи фасад double-skin та модернізовану систему водостоку.
Будівля з динамічним Z-подібним плануванням виконує кілька інноваційних функцій. Але фішка полягає в тому, що стічна вода з усіх приміщень збирається у велику підземну ємність і використовується вдруге для зрошення зеленої території.
Всі приміщення відповідають акустичним вимогам, включаючи кімнату для оперних і сольних репетиці. Концертний зал – перлина Northwestern University Ryan Center. Завдяки заскленому проєму, в 40-футів заввишки, відкривається неймовірний вигляд на озеро Мічиган і місто Чикаго.
AMS Nest
Місце знаходження: The University of British Columbia, 2329 West Mall, Vancouver, BC V6T 1Z4, Canada
Загальна площа: 11700.0 м.кв.
Проект AMS Nest був втілений студією DIALOG спільно з B + H Architects, 75% витрат на який було надано студентським фондом. В результаті вийшов унікальний проектний процес, де співтовариство взяло на себе роль клієнта, а студентська залученість в процес роботи, стала основним фактором реалізації AMS Nest.
Важливими особливостями будови є високоефективна система енергозбереження – спеціальне облицювання, потовщене скло та дах із сонячними батареями, який виробляє енергію як для тепла так і для охолодження будівлі.
La Maison du Savoir – University of Luxembourg
Місце знаходження: Avenue de l’Universite, Esch-sur-Alzette, Luxembourg
Загальна площа: 53560.0 м.кв.
Maison du Savoir – є одночасно іконою майбутнього і нагадуванням про минуле, що втілилося в координаційному центрі нового університету. Адже раніше на його місці розташовувався завод з виробництва сталі. Будівля стала яскравою і вельми помітною спорудою. Горизонтально і вертикально витягнутий об’єм вміщує загальну інфраструктуру університету, який був заснований в 2003 році.
Фасад будівлі виконано за спеціальною технологією, яка регулює попадання світла всередину, що значно знижує споживання енергії, що витрачається для охолодження приміщень.
Vo Trong Nghia’s FPT University Ho Chi Minh
Місцезнаходження: Ho Chi Minh, Vietnam
Загальна площа: 29000.0 м.кв.
Архітектурне бюро Vo Trong Nghia Architects в 2015 році розробило проект університету, який приносить користь не лише студентам, але й навколишньому середовищу.
У в’єтнамськіих містах лише 0,25% вкриті зеленими насадженнями, що збільшує відсоток забруднення, витрати енергії й сприяє підвищенню температури. З даного проекту має розпочатися відновлення природного ландшафту міста.
Архітектори передбачили напіввідкритий сад по всій будівлі, що з’єднує кожен поверх, плавно переходячи в дах, де утворюється додатковий громадський простір. Окрім того, таке рішення дозволяє відійти від стереотипів, пов’язаних із прямими та вертикальними будівлями та значно знизити енергоспоживання.
Boldrewood Innovation Campus
Місце знаходження: Burgess Rd, Southampton, Southampton SO16 3AY, UK
Проект наукового центру на території університету розробили архітектори бюро Grimshaw.
Boldrewood Innovation Campus, оснащений системою збереження тепла в нічний час за допомогою відкритих бетонних софітів, особливостями яких є природність, низький рівень переміщення повітря та зведення до мінімуму використання сонячної енергії через відповідне зовнішнє затемнення. Інновація полягає у збереженні енергії за допомогою системи фільтрації дощової води, яку вперше в таких масштабах використали у будівлі Lloyds Register. Всі чотири будівлі освітлюються ексклюзивним світлодіодним обладнанням, яке вперше було використане у Великобританії.
Палітра матеріалів чотирьох будівель включає в себе вапняк, теракотові багети, анодований алюміній, скло та кедр.
За словами професора університету, те що було побудовано тут є реальним баченням майбутнього. Кампус слугуватиме трампліном для інновацій та джерелом натхнення для всіх тих, хто тут працює і навчається.
На завершення хотілося б зазначити, що на сьогодні навчальні заклади, в контексті архітектури, набули нового вигляду відповідно до вимог сучасності. Вони несуть ідею беззупинного розвитоку, інновацій та турботи про навколишнє середовище. А застосування новітніх технологій в будівництві та інженерії, безсумнівно, роблять світ кращим!