Енергозбереження та енергоефективність в промисловому та агро- секторах

   Застосування технологій з енергозбереження в промисловості та аграрному секторі сьогодні актуально як ніколи.

01

    Сучасні компанії, що розвиваються і зацікавлені в раціоналізації своїх витрат, вже переконались на власному досвіді, що проектування з врахуванням технологій енергозбереження, відкриває цілий ряд переваг.

Використання даних технологій визначається, перш за все, економічною вигідністю. Але впровадження енергоефективних технологій дозволяє не тільки знизити витрати на споживання енергії, а і, як наслідок, знизити ціну на вироблену продукцію.

    Андрій Вишневський, директор «Інституту Проектування «Комфортбуд»:

    «Вже при виборі проектної компанії варто замислитись над використанням енергозберігаючих технологій. Важливо розуміти, що від грамотності проектантів залежить ефективність запропонованих рішень.Після втілення проекту в життя всі ці заходи по енергоефективності принесуть підприємству значну економію коштів, які в подальшому будуть відображатись на прибутку підприємства та його конкурентоспроможності. Наша компанія проектує промислові і агро споруди з врахуванням ощадливих технологій і ми пишаємось тим, що наші замовники являються лідерами на ринках».

?

Фабрика з виробництва авто чохлів «Bader» в с. Кожичі Яворівського району Львівської обл.

04

Склад безтарного зберігання цукру силосного типу, ТзОВ «Радехівський цукор» в с. Павлів Радехівського р-ну, Львівської обл.

    За кордоном, практика застосування енергоефективних технологій на виробництвах, показала, що зниження енерговитрат в 3-4 рази – звичайна справа. Безумовно, і в нашій країні є всі можливості для досягнення подібних показників, звісно, потрібно з розумом підійти до проектування промислових, складських, логістичних, агро комплексів та визначити оптимальні технології, які дозволять максимально економно використовувати енергію. Способів енергозбереження в промисловості велика кількість і розібратися в цьому питанні під силу лише професіоналам з багаторічним досвідом.

    Ярослав Чемеринський, директор компанії «Денова»:

 «Сьогодні ми пропонуємо використовувати в промисловості та агро секторі такі альтернативні джерела:

  • рекуперація тепла/холоду від поточних виробничих процесів;
  • котельні на дровах;
  • біогазові заводи;
  • малі гідроелектростанції;
  • вітро-електростанції;
  • сонячні електростанції.

   В подальшому виконуються роботи по проектуванню технічних рішень і необхідні будівельно-монтажні роботи по реалізації  обраного енергозберігаючого заходу.

  Зазвичай, ми нашим замовникам радимо провести енергоаудит. Щоб визначити рівень використання енергії на підприємстві та з метою подальшого вибору найоптимальнішої технології. Енергоаудит проводиться або внутрішньої службою або сторонніми організаціями за допомогою спеціальних приладів, розрахунків та аналізу. Вивчаються використання наявних ресурсів, проблемні місця у витраті ресурсів, готуються пропозиції покращення енергоефективності, шляхи впровадження енергозберігаючих заходів. Після енергоаудиту проводиться детальний аналіз запропонованих рішень. Наступним кроком ми поводимо розрахунок техніко-економічного обґрунтування, вибір обладнання та його встановлення».

ПРОЦЕС ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ

06

   Безумовно, вибір завжди залишається за кожним – куди і як вкладати свої кошти. Але підводячи підсумок, хочеться відзначити, що підприємства витрачають близько 80% енергії, виробленої в країні. Коефіцієнт корисної дії для обладнання низький, а енергоносії дорожчають з кожним днем.

Вибір за вами!