Проект ревіталізації трибун в Відні для конкурсу Tribunen +2
- Рік створення: 2014
- Регіон: Австрія
- Цільове призначення: Багатоповерхові житлові будинки та комплекси
У ході розширення лінії метро U2 у Відні, в містобудівельному плані почала розвиватись територія розміщена між парком Пратер та стадіоном Ернст-Гаппеля. Характерною рисою цієї території є велика кількість пішохідних зв’язків: із заходу на схід – від станції метро Praterstern до річкового порту; з півночі на південь – від паромної станції Dusika-Starion до каналу Donau Kanal.
Внаслідок такого розвитку поруч існуючого іподрому виник житлово-офісний район Viertel Zwei. Він мав такий успіх, що до другої його черги вирішили долучити решту земель навколо іподрому та дві з трьох глядацьких трибун, що є закинутими вже більше 20 років.
Власне завданням міжнародного відкритого архітектурного конкурсу є ревіталізація трибун зі зміною функцій, але зі збереженням структури. Виконані в 1910 роках, трибуни мають унікальні конструкції з монолітного залізобетону, які потрібно зберегти. Крім цього структура споруд та їх специфічний дизайн повинні залишатись видимими, а новим наповненням споруд потрібно передбачити житловий, робочий та громадський простір.
В цьому випадку, найбільш вдалим рішенням є запроектувати квартири по типу лофт, в яких поруч з традиційними функціональними зонами спальні, вітальні, кухні, їдальні, є можливість створення простору для роботи офісного плану вдома. Квартири розміщено так, що повністю збережено всі рівні трибун та існуючі сходи. Такого роду рішення, в кінцевому результаті дозволило отримати 23 квартири, середньої площі 150 м², при загальній вимозі не менше 3000 м² житла.
Для потреб мешканців району, вирішено перший поверх трибун повністю віддати громадським функціям соціального призначення. У вільний час тут можна скористатись залом для йоги, кімнатою для скалелазіння, музичним залом, художньою майстернею та бібліотекою.
Під час вирішення фасадів трибун, зроблено спробу максимально осучаснити їх зовнішній вигляд і водночас зберегти дух історичної архітектури. Завдяки комбінації існуючих залізобетонних фасадних площин та скляних проектованих, досягнуто загальної композиційної легкості обидвох споруд і дозволило залишити видимою їх існуючу структуру . Оновлені трибуни дозволять гармонійно доповнити навколишнє середовище.