У сучасній архітектурній традиції популярність зеленого будівництва зростає в усьому світі. Компанія Dodge Data & Analytics виявила глобальний ріст проектів зеленого будівництва. Опитавши понад 2000 фахівців у галузі архітектури, інженерії та будівництва, було з’ясовано, що більше 60% їх проектів будуть «зеленими» до 2021 року. Варто зазначити, що «зелені» проекти – це ті, які враховують принаймні ефективне використання ресурсів, зменшення відходів та забруднення, високу якість повітря в приміщенні, якомога більше відновлюваних джерел енергії, нетоксичних та стійких матеріалів, якість життя мешканців та адаптацію до навколишнього середовища. Зараз багато чинників спонукають архітектурні та будівельні фірми до створення будівель, які відповідають цим вимогам. Власники відзначають збільшення вартості активів нових зелених будівель на 10% порівняно з традиційними, а також зниження експлуатаційних витрат і більш короткий період окупності.
Згідно з даними World Green Building Trends 2018, у технології зеленого будівництва переважають три основні тенденції: інструменти енергетичного аналізу, що використовуються на кожному етапі, перспектива генеративного проектування та застосування даних від початку і протягом цілого життєвого циклу будівлі.
1. Використання енергетичного аналізу.
Найбільш важливою тенденцією є наявність інструментів раннього аналізу для використання їх з інформаційними моделями, що аналізують будівлі.
Аналіз потенціалу використання енергії та освітлення є вирішальним для зеленого будівництва на кожному етапі процесу проектування. Наприклад, забезпечення природного освітлення якомога більшої частини будівлі зменшує використання електроенергії.

3Green-Building-Technology-DPS-sitter-family-hall
Архітектори та інженери можуть робити ці розрахунки, використовуючи інструменти побудови інформаційного моделювання (BIM) та інструменти аналізу енергії, такі як інструмент Insight в Autodesk Revit. Інтеграція програм для проектування, таких як Autodesk AutoCAD з BIM, дозволяє архітекторам і інженерам використовувати інтеграційний процес для пошуку оптимальних рішень.

  1. Генеративний дизайн.

4Green-Building-Technology-Column-WidthГенеративний дизайн ще називають BIM 2.0. За допомогою програмного забезпечення для генеративного проектування дизайнери чи інженери можуть вводити цілі проекти разом з такими даними, як матеріали, методи виробництва та обмеження витрат. Це усуває багато припущень, притаманних процесу створення дизайну будівлі, а також допомагає аналізувати його потенційну продуктивність. Програмне забезпечення може генерувати різноманітні конструкції будівель або створювати оптимальні орієнтації, скління та обробку вікон на основі заданих параметрів енергоефективності.
Програмне забезпечення для генеративного проектування вже використовується для розробки деталей машин і будівель. Однак воно, найімовірніше, не зможе створити повних архітектурних проектів, адже з точки зору краси і захоплення комп’ютер не є настільки ефективним у моделюванні, хоча технічні завдання з його допомогою можна вирішити дуже легко.
3. Застосування даних на кожному етапі.
Сучасні інтелектуальні будівлі розширюють доступність Інтернету речей (IoT), за допомогою цих датчиків вимірюються такі фактори, якість повітря і температура, тиск та багато інших. На сьогодні дані, що генеруються з цих датчиків, часто використовуються в програмному забезпеченні автоматизації будівництва, також відомому як системи управління будівлею (BMS).

5Green-Building-Technology-Courtesy-Schneider-Electric
Раніше власники будівель зрідка ділилися даними BMS з архітекторами, однак нова тенденція змінює це шляхом прив’язки систем автоматизації будівель до інструментів BIM. Це дозволяє фахівцям з архітектури та будівництва розуміти фактичну продуктивність будівлі, а також враховувати потенційну продуктивність у процесах планування, проектування, будівництва та управління.
Показники датчиків також можуть зробити будівлі більш прогнозованими, наприклад, системи контролю клімату використовують прогноз погоди для попереднього нагрівання чи охолодження будівлі.
Сьогодні будівлі роблять значний внесок у зміну клімату, виробляючи близько 28% глобальних викидів вуглекислого газу, пов’язаних з енергією. Три вищеназвані тенденції показують перспективу технологій будівництва для створення більш стійких будівель. Ці технології не тільки допоможуть створити енергоефективні структури, але й автоматизують процеси будівництва, надаючи архітекторам, інженерам та будівельникам більше можливостей для творчості.

 

Джерело: www.autodesk.com/redshift/green-building-technology/